ŽENA A DOMOV

Osobně věřím v to, že právě my ženy jsme obdařeny darem vytvářet domov. Každé z nás se to daří jinak, některé lépe, jiné hůře, koneckonců jednotný návod na to neexistuje.

Často dostávám na svých kurzech otázky typu: „Nedaří se mi mít uklízeno“ „U nás doma je stále takový chaos“ „Zavolejte k nám sociálku, tohle už není možný“.

Nebo naopak znám ženy, které mají doma tak uklizeno, že se tam každý bojí být nebo se projevit, aby to od paní domu třeba neschytali. Sami tušíte, že ani jedno není dobře. Často, ženy, které striktně uklízí, chtějí navenek ukázat, jak jsou dokonalé ženy, manželky, ale v hloubi sebe se nepřijímají takové, jaké jsou dokonale-nedokonalé.

Chaos a nepořádek může zase třeba symbolizovat chaos ve vlastním životě, nedůvěru v sebe sama, vlastní nehodnotu, opovržení sama sebou. Mezi těmito extrémy můžeme v různých životních etapách balancovat. Maminka striktně vyžadující úklid po svých dětech, v nich právě vůči úklidu může tímto vytvořit nenávist, a ty si pak např. v dospělém životě přitáhnou partnera z rodiny, kde se úklidu nepřikládá kouskem pozornost. Někdy se odpor k přehnanému uklízení může projevit např. v pubertě. Samozřejmě to opět funguje i naopak. Ti, co se necítili doma dobře v nepořádku, možná svůj život postaví na striktním uklízení a vyžadování dodržování pořádku.

Kurz Žena a domov I. je víc než o úklidu a domácnosti, je především o nás ženách. Více info o kurzu se dozvíte zde.

Co s tím?

Obklopte se věcmi, které vám dělají radost. Osvobodíte tak vaši domácnost od nepotřebných věcí a uklízení se pro vás stane daleko jednodušším. Není to o tom, propadnout úklidu a proměnit se v zuřivého deratizéra špíny a nepotřebných věcí, to není podstatou úklidu domácnosti. Podstatou je naučit se mezi věcmi rozpoznat takové, které vám přinášejí opravdovou radost do života a těm věnovat pozornost. Zjistit, že ostatní věci nepotřebujete a s láskou je propustit „po vodě“ dál. Tím, že se obklopíte právě věcmi, které vám dělají radost, tím přirozeně vytvoříte radostný a zároveň uklizený domov i život. Protože tam, kam věnujete pozornost, tam to roste. Proč podporovat chaos a špínu.

Kurz Žena a domov I. je víc než o úklidu a domácnosti, je především o nás ženách. Více info o kurzu se dozvíte zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.