V NOVÉM ROCE S ČISTÝM STOLEM I HLAVOU

Ne nadarmo se říká: „Jít do nového roku s čistým stolem.“ Myslím si, že bychom takto měli od práce odcházet každý den a mít tak možnost z práce odejít s čistým stolem, potažmo i čistou hlavou.

Nedávno jsem měla možnost zažít v jedné malé firmě, na okraji nedalekého městečka, zkušenost, jak obtížné je pracovat v prostoru, kde vládne chaos a přemíra věcí.

Nejenže zde měl majitel doslova plný stůl pracovních i osobních věcí. Z hromádek dokumentů občasně prokukovaly hrnečky od vypité kávy, které zatím, asi jen vzhledem k nízké teplotě v místnosti, nezdobila plísňová kvítka. Hromádky věcí se nacházely i na podlaze, člověk musel doslova dávat pozor, kam šlape.

Možná zde budete namítat, že jen nemám pochopení pro tvůrčí pracovní prostředí, a že nepořádek poukazuje na vysoký intelekt. Já s vámi v tomto případě rozhodně nesouhlasím. Věřte, každý jsme jiný, ano, ale všeho s mírou (nikoliv s Mírou). Tady už podobné úvahy o tvůrčím prostředí nepřipadaly v úvahu, v této pracovně byl prostě pořádný, promiňte mi to slovo, bordel.

Po krátkém rozhovoru s majitelem jsem si uvědomila, že podobně jako to vypadalo v jeho kanceláři, to momentálně vypadalo i v jeho životě. A opět se mi potvrdilo staré pravidlo „Jak uvnitř, tak venku.“

Bylo až neuvěřitelné, jak pro mne bylo doslova vysilující v tomto prostředí pracovat, byť šlo o několik minut, a o kolik energie jsem musela vynaložit navíc, abych se dokázala na svoji práci, alespoň chvilku soustředit.

A jak to máte ve svém životě vy? Využíváte podporu prostředí, ve kterém pracujete, ve svůj prospěch? Nebo se v životě plácáte podobně jako v příběhu výše? Víte, že, mít přehledně uspořádané věci na svém stole, je podobné jako mít uspořádané myšlenky v hlavě? A pokud na stole dokážete mít pouze věci, které aktuálně souvisí s vaší prací, nebudete vaše pozornost rozptylována nepotřebným?

Více informací o podporujícím pracovním prostředí a bydlení najdete na www.vedomedomy.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.