POTŘEBUJE VAŠE PODNIKÁNÍ RESTART?

Aneb jak podpořit podnikání skrze prostor, ve kterém podnikáte.

Děláte všechno možný a stále nemůžete chytit ve svém podnikání nový vítr do plachet? Vím, není to lehké. Dnešní doba přináší jednu jedinou jistotu a tou je změna. Staré osvědčené způsoby přestávají fungovat. Zůstává jen to, co je založené na opravdovosti, přirozené tvořivosti a radosti. Je to tak, starým principům začíná zvonit hrana.

Co s tím? Mám pro vás tři jednoduché tipy.

Při jakékoliv nové etapě v podnikání i v životě se mi osvědčilo velmi jednoduché a nenáročné pravidlo. Jaké? Udělat v prostoru místo pro nové – kontakty, nápady, partnery, technologie. Jak? Jednoduše. Zbavit se všech věcí, které jsou rozbité nebo je již nepoužíváte. Bez výmluv, skartujte nepotřebné prospekty, materiály. Zahoďte nepoužívané soubory, složky, programy v počítači. Schválně, kolik stovek nebo tisíc máte zbytečných mailů? Kolik „mrtvých“ kontaktů je uloženo ve vašem mobilu? Jste sběratelem propisek? Kolik z nich pěkně píše, kolik doopravdy používáte? Opravdu žádné zbytečné výmluvy, myslete na to, že nefunkční a nepoužívané, zabírá místo novému a to vy potřebujete.

Ukliďte, vymalujte, umyjte okna. Uvidíte, že se vám výrazně uleví. Život i prostor se projasní. Vše najednou uvidíte v jiných barvách. A když jsme v těch barvách, pro nové začátky je nejlepší jarní zelená.

Další věc, kterou můžete pro svoje podnikání udělat, je vylepšit tzv. cestu zákazníka. Z praxe vím, že to, co velcí giganti skoro až zneužívají, malí podnikatelé často doslova podceňují a netuší, jak si s tím ubližují. Většinou vše, co k životu potřebujeme máme těsně vedle sebe a jen to nevidíme. Dejte proto světu najevo, že jste tady, odložte strach být vidět. Nešetřete na označení vaší firmy. Uvidíte, že investice do správného označení se mnohonásobně vrátí. Udělejte vše pro to, aby k vám zákazník z ulice trefil snadno a nemusel bloudit. Označte jasně dveře, kterými se k vám vchází. Odlište se od ostatních, upozorněte, že jste tady. Inspirujte se u velkých firem. Myslete na to, že cesta do vaší firmy vede nejen z ulice, ale i ze sociálních sítí. Dejte světu najevo kdo jste, co děláte a s čím můžete druhým pomoci.

A do třetice nenáročný tip. Přesto funguje skvěle. Zkontrolujte květiny ve své kanceláři. Neduživé, suché i umělé bez kompromisu nahraďte živými, zdravými, nejlépe s kulatými listy, v přírodních květináčích, vhodné jsou i řezané květiny ve váze. Pokud se to hodí, dejte na stůl mísu s ovocem. Živé květiny přinášejí živost, ovoce zase hojnost. A nezapomeňte pravidelně větrat, ať má vaše loď čerstvý vítr do plachet.

Zajímá vás více informací o podpoře podnikání skrze prostor? Neváhejte mne kontaktovat. Kontakt zde.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.