JEDNO VELKÉ „PROČ“ MÍT DŮM VĚDOMÝ

MUŽ má za svůj život postavit dům, zasadit strom a zplodit syna. A tak se dá do plnění svých úkolů, někomu se daří lépe jinému hůř, každý se k tomu staví, nejlépe jak umí.

Pozoruji, jak muž hrdě přednese svůj projekt důkladně zkonzultovaný s kamarády „odborníky“, zdůrazní jeho „výjimečnosti“, ať vybraných materiálů či třeba technologií vytápění, kterou do něho vnesl a natěšeně se pustí do stavby. Důvodem většinou bývá spokojenost jeho ženy.

Přeskočím průběh stavby……nyní je hotovo.

Na okamžik kdy je hotovo, je natěšená ŽENA. Těší se, že dům zahřeje a pohladí. Víceméně jedná instinktem. Pokud se jí to povede, polštářky, koberečky, obrázky, květiny, ale i vůně výborné kuchyně dobrý dům změní v DOMOV.

Ten pocit spokojeného domova bývá vždy výsledkem SPOLEČNÉHO DÍLA. Špatně koncipovaný dům nic nezachrání. Je až zarážející, kolik nových domů, se z jakýchkoliv důvodů nepromění v domov.

To do jaké míry se dílo povedlo, se brzy ukáže třeba v tom, že muž doma nepobývá, zato veškerý volný čas tráví ve svojí garáži, kterou má někdy větší než vlastní dům. Pokud nezbylo na garáž, je to třeba důkladně vybavený myslivecký posed, kam se hrabe obývák. Ona zas čas raději tráví nakupováním, návštěvou holiče nebo návštěvou kamarádky popř. přesčasy v práci. Prostě mají nový dům a nikdo v něm není. A nikdo pořádně neví proč.

Vybudovat VĚDOMÝ DŮM je jako pořídit výborně padnoucí kabát, který budeme s oblibou nosit ještě následujících hodně let. Ve vědomém domě přirozeně vzniká i VĚDOMÝ DOMOV.

Více o vědomých domech se dozvíte zde.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.