JAK FUNGUJE TERAPIE BYDLENÍM? PŘÍBĚH Z PRAXE.

S paní Janou konzultuji její bydlení a život asi 2 roky, za tu dobu ušla veliký kus cesty. Až nedávno mě napadlo se jí zeptat na to, proč se rozhodla právě pro mne. Odpověď: Hedviko, byla jsem tenkrát nespokojená s tím, jak to všechno mám – bydlení, práce, vztahy. Všechno na prd, už jsem nevěděla kudy kam.

Jaký je její příběh?

Jana po rozvodu bydlela sama s dětmi ve starším domě. Všude byly věci – po předchozích majitelích, dominantním manželovi, stěhování…95% z nich nepoužívala a vůbec nepotřebovala.

V první fázi jsem Janě doporučila, aby se těchto věcí zbavila a vysvětlila jí proč je to tak důležité. Byla velmi zraněná vztahem i životem.  Pro její léčení a podporu jsme vybraly olej limetky (léčí srdce), směs serenity (odpuštění) a on guard (ochrana).

Také jsme podpořily přicházející energii skrze vstup na pozemek, z ulice jste totiž měli pocit, že v domě nikdo nebydlí a je opuštěný. Jana se nejprve zbavovala věcí, na které stačila sama, poté si i dojednala pomoc druhých.

Zlepšení jejího kritického stavu přicházelo okamžitě. Tak, jak se postupně vymezovala v bydlení, stejně se začala vymezovat v životě. Už to nebyla ta psychicky a fyzicky týraná holčička, začala se pěkně oblékat, nebála se říct o svá práva, naučila se přijmout pomoc druhých.

Stále vyklízela nepotřebné věci z domu, zjistila, že některé může i prodávat a přilepšit si tak do rozpočtu. Vymalovala. Objednala si řemeslníky i na drobné opravy a rekonstrukce. Změnila výzdobu. Další z olejů, které užívala, byl ylang ylang (vnitřní dítě) a geránium (hněv, ženství). Tím jak se stále více stávala sama s sebou, ukazoval i její dům.

Janu zajímalo čím dál víc o spojení mezi člověkem a jeho bydlením, pravidelně mi od ní přicházely různé historky z jejího života, navštívila i moje kurzy Žena a domov, věnovaly jsme se harmonickému rozmístění nábytku, s životními tématy pomáhaly po celou dobu esenciální oleje terapeutické třídy.

Co říká Jana na svůj život dnes?

„Uvědomuji si, že můžu žít zcela jinak než dřív a řídit si svůj život sama. Není třeba podléhat druhým. Cítím se tak daleko líp. Otevřel se mi vlastně nový život.“

Jak to máte ve svém životě vy? Jste s ním spokojení?

Více se o mně a mé práci dozvíte na www.vedomedomy.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.