CO JE EKOEZOEGO A PROČ SE MU VYHNOUT?

Prostředí, tedy i příroda, je odrazem celé naší společnosti. Tedy aspoň za mne: „Není to pěkný pohled.Přišla už konečně zlomová doba vhodná pro proměnu? Nebo člověk potřebuje ještě silnější impulz?

V poslední době jsem vypozorovala velké množství lidí, kteří zaujímají v různých podobách postoj uvědomělého ekologa, ať už fungujícího na domácí půdě v rámci rodiny nebo v místě bydliště popř. celosvětově, pevně rozhodnuti spasit svět, převzít odpovědnost za jeho zdravé fungování, dostatek vody, omezení odpadů, zemědělství bez chemie, zdravé lesy, čisté oceány a já nevím co ještě.

Soukromě jsem si tyto lidi pojmenovala, lidé s EKOEZOEGEM.

Dřív, než se rozepíšu o co jde, chci zde napsat, že je v pořádku, když má člověk zájem o ekologický způsob života.

Ale, má to své ALE.

Kde je tedy problém a proč je ekoezoego tak rafinovaně zamaskované, zároveň velmi zrádné a koho postihuje?

Tito lidé jsou tak zapálení pro nápravu světa, že nemají čas postřehnout, že se rozhodli na sebe převzít sílu vyšší moci a posadili se do role spasitele.

– Neuvědomují si, že nepřijetím a bojem sami sebe vyvyšují nad ostatní – prasata, barbary, debily a v rámci rovnováhy ještě víc zvýrazňují nůžky duality.

Soustředí většinu životní energie na problém, aniž by tušili, že ho takto ještě více posilují.

Nechtějí začít s ekologií ve svém vlastním životě, třeba uzdravováním sama sebe, větší sebeúctou nebo ekologií v nezdravých vztazích. Ukazovat na druhé je přece daleko snazší.

Nevěří v samouzdravující sílu přírody.

Jak tedy může každý sám za sebe „zdravě“podpořit současný stav přírody?

Důvěřujte ve vyšší síly. Příroda si umí poradit sama bez člověka a to někdy opravdu velmi rychle.

Podporujte ve svých myšlenkách představy zdraví, čistoty, dostatku a rovnováhy. Kam člověk směřuje pozornost, tam to roste.

– Zdravě nastavený člověk přirozeně vytváří i zdravé prostředí. Věnujte péči a lásku na 1. místě sami sobě, staňte se pro druhé inspirací.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.