Prostředí, tedy i příroda, je odrazem celé naší společnosti. Tedy aspoň za mne: „Není to pěkný pohled.“ Přišla už konečně zlomová doba vhodná pro proměnu? Nebo člověk potřebuje ještě silnější impulz?
V poslední době jsem vypozorovala velké množství lidí, kteří zaujímají v různých podobách postoj uvědomělého ekologa, ať už fungujícího na domácí půdě v rámci rodiny nebo v místě bydliště popř. celosvětově, pevně rozhodnuti spasit svět, převzít odpovědnost za jeho zdravé fungování, dostatek vody, omezení odpadů, zemědělství bez chemie, zdravé lesy, čisté oceány a já nevím co ještě.
Soukromě jsem si tyto lidi pojmenovala, lidé s EKOEZOEGEM.
Dřív, než se rozepíšu o co jde, chci zde napsat, že je v pořádku, když má člověk zájem o ekologický způsob života.
Ale, má to své ALE.
Kde je tedy problém a proč je ekoezoego tak rafinovaně zamaskované, zároveň velmi zrádné a koho postihuje?
– Tito lidé jsou tak zapálení pro nápravu světa, že nemají čas postřehnout, že se rozhodli na sebe převzít sílu vyšší moci a posadili se do role spasitele.
– Neuvědomují si, že nepřijetím a bojem sami sebe vyvyšují nad ostatní – prasata, barbary, debily a v rámci rovnováhy ještě víc zvýrazňují nůžky duality.
– Soustředí většinu životní energie na problém, aniž by tušili, že ho takto ještě více posilují.
– Nechtějí začít s ekologií ve svém vlastním životě, třeba uzdravováním sama sebe, větší sebeúctou nebo ekologií v nezdravých vztazích. Ukazovat na druhé je přece daleko snazší.
– Nevěří v samouzdravující sílu přírody.
Jak tedy může každý sám za sebe „zdravě“podpořit současný stav přírody?
– Důvěřujte ve vyšší síly. Příroda si umí poradit sama bez člověka a to někdy opravdu velmi rychle.
– Podporujte ve svých myšlenkách představy zdraví, čistoty, dostatku a rovnováhy. Kam člověk směřuje pozornost, tam to roste.
– Zdravě nastavený člověk přirozeně vytváří i zdravé prostředí. Věnujte péči a lásku na 1. místě sami sobě, staňte se pro druhé inspirací.