ČLOVĚK A BYDLENÍ

Člověku bylo vždy přirozené využívat podpory prostředí, ve kterém žije, ať je to dům, byt, zahrada, ulice nebo město. Dnešní člověk ztratil tuto přirozenost a tím se nevědomky vzdal podstatné podpory pro sebe a svůj život. Při stavbách nových domů se přestalo přihlížet k tisíci lety ověřenému umění bydlet.

Dům nás má ochránit před nepřízní počasí i nepřátel. Dnes největším nepřítelem již dávno nejsou nájezdníci, lupiči nebo vojáci. Napadlo by vás, že největším nepřítelem našich domovů jsou nepotřebné věci a chaos?

V bydlení jsou též opomíjeny přirozené role ženy a muže. Věděli jste, že pouze žena dokáže vnést do domu lásku a svojí pečující rukou ho proměnit podobně jako kouzelným proutkem v láskyplný domov? No jo, jenomže dnešní ženy se často odpoledne nebo večer vrací vyčerpané z práce a nezbývá jim sil pečovat o společné domovy. Trpí tím celé rodiny.

Co s tím?

Využívejme podpory prostředí. A začněme opět vytvářet radostné domovy ;-). Promění nás i naše rodiny.

Pokud vás zajímá více o tom, jak vytvořit radostný domov. Připravila jsem pro vás on line kurzy Žena a domov I. a II., více informací naleznete na www.vedomedomy.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.