CHYSTÁTE SE DO NOVÉHO?

Už, už, už to bude! Stěhování je doslova za dveřmi, vidíte se ve vysněném domě nebo bytě. Vybíráte nábytek a doplňky a přemýšlíte, jak vše udělat co nejlépe, aby se vám v novém dobře bydlelo.

A já říkám: „Stop, stop, rejžo, stop, vraťte to zpět!“ A pokud to ještě jde, snažím se vás pozastavit. A vrátit k zamyšlení nad původním bydlením a životem.

Proč tak dělám???

Od nového bydlení si často slibujeme i novou a lepší životní etapu. Málokdy si však uvědomujeme, že pokud nepracujeme na svých životních problémech sami se sebou, velmi často si do života s novým bydlením přitáhneme silnější výzvy a problémy.

Například:

Mysleli jste si, že není možné mít horší sousedy než jste měli, ale ouha, ono to jde. Ve větším domě jste zjistili, že se s rodinou vlastně nevidíte a že jste se přeci jen asi měli místo investic do nového bydlení radši rozvést. Nebo jste si dosud neměli čas všimnout blízkého letiště a najednou vám vadí hluk, který je daleko větší než ze čtyřproudé silnice, která byla dosud pod vašimi okny.

Nadšení z nového funguje stejně jako růžové brýle. Jakmile ale vyprchá, je pozdě cokoliv řešit. Dům vám sebral hodně sil a vy zjistíte, že se očekávané štěstí nedostavilo. A přemýšlíte jak jít životem dál nebo na život rezignujete.

Dříve než se nastěhujete do nového, ideálně než začnete vybírat nové místo pro svoje bydlení a nový dům (byt) se vůbec začnete projektovat, doporučuji pracovat se současným bydlením, ujasnit si jeho plusy i mínusy, naučit se pravidla podporujícího bydlení i takové bydlení vytvářet. Podobně poznat sami sebe. Prostě neutíkat od problémů do nového a začít je řešit v bydlení stávajícím.

Více o vědomém bydlení se dozvíte na www.vedomedomy.cz, objednat na konzultaci se můžete na tel. 777 565 507 nebo mailem hedvika@vedomedomy.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.